Jakie są najważniejsze czynniki wpływające na wartość samochodu przy skupie

Jakie są najważniejsze czynniki wpływające na wartość samochodu przy skupie

Sprzedaż samochodu używanego na typowych portalach internetowych nie jest bezproblemowa. Należy nastawić się m.in. na optymalne przygotowanie pojazdu do oględzin a także na potrzebę spotkań z osobami, zainteresowanymi jego kupnem. Demotywujące potrafią być również bezowocne rozmowy a także oględziny pojazdu. W tej sytuacji nikogo nie powinna dziwić wzrastająca popularność skupów aut używanych. Jak zacząć współpracę ze skupem aut? Na co zwrócić uwagę, wybierając najodpowiedniejszy skup aut Bydgoszcz? Przeczytaj nasz poradnik!

Jakie są główne argumenty przemawiające za sprzedażą samochodu do skupu?

Ci, którzy zastanawiają się nad sprzedażą pojazdu do skupu, powinni poznać zalety, związane z taką właśnie decyzją. Zalet tych jest bowiem niemało. Skupy aut to przede wszystkim najlepsze rozwiązanie dla właścicieli aut powypadkowych oraz zużytych. Szukanie nabywcy na auta z tej kategorii nie należy do najprostszych zadań. Dużo skupów aut wprowadziło do swojej oferty możliwość skorzystania z lawety. skup-samochodow.bydgoszcz.pl Umożliwia ona transport uszkodzonych samochodów a także umożliwia bezpieczne przewiezienie ich do auto skupu. Dzięki współpracy ze skupem aut, nie musimy także szukać kupca na własną rękę. Współcześnie niezwykle ciężko wyróżnić się ze własną ofertą, korzystając z powszechnie wykorzystywanych portali internetowych. Skupy pojazdów oferują nieodpłatną wycenę a także profesjonalne wsparcie zespołu, a sprzedaż auta trwa tu zaledwie kilkadziesiąt minut. Decydując się na taką formę sprzedaży, można liczyć także na wiele innych zalet. Zatwierdzenie umowy wiąże się np. z wypłatą gotówki do ręki byłego już posiadacza auta. To z kolei powoduje, że nie musi on wyczekiwać na zaksięgowanie przekazu na koncie, zwiększając tym samym bezpieczeństwo transakcji. Z tych właśnie powodów coraz więcej osób decyduje się podjąć współpracę ze skupem aut, rezygnując tym samym z indywidualnego poszukiwania kupca.

Skup aut – jakie dokumenty musisz posiadać?

Auto skupy skupują samochody z różnorodnych kategorii. Skupowane są tutaj zarówno starsze, wysłużone auta, jak również nowsze pojazdy w doskonałym stanie technicznym. Podejmując decyzję o sprzedaży samochodu do skup aut uszkodzonych Bydgoszcz należy dowiedzieć się, których dokumentów będzie on wymagał w trakcie transakcji. Z pewnością będzie to dowód rejestracyjny sprzedawanego samochodu. Bez tego dokumentu, sprzedaż nie będzie mogła dojść do skutku. Do skupu należy przekazać także kartę samochodu, jeśli taka była wydana. Ostatnim istotnym dokumentem jest dowód opłacenia składki OC. Wiele osób zastanawia się natomiast, czy do skupu można przekazać auto bez aktualnego OC. Jak się okazuje, niejednokrotnie jest to możliwe. Warto wiedzieć jednak, iż na właścicielu nadal będzie spoczywać odpowiedzialność pieniężna za brak ubezpieczenia, które zostanie zgłoszone podczas wyrejestrowania pojazdu. Sprzedając pojazd do skupu, potrzebne będą również dokumenty właściciela. Dowód osobisty będzie najważniejszym z nich. Sytuacja komplikuje się, jak auto kupowane było na współwłasność. Nieodzowna staje się wówczas obecność wszystkich osób, wymienionych w dokumentach jako współwłaściciele. Obecność współwłaścicieli znosi natomiast ich notarialna zgoda na sprzedaż pojazdu do auto skupu.

Jak promować swoje auto przed sprzedażą do skupu i przyciągnąć potencjalnych kupców?

Ile płacą skupy aut za używane pojazdy? To zagadnienie z pewnością zadaje sobie dużo osób. W skupach nie istnieje natomiast sztywny cennik. Podstawą ofert są dokonywane tutaj wyceny. Taka wycena w skup aut za gotówkę Bydgoszcz jest nieodpłatna oraz niezobowiązująca. Polega ona na ocenie stanu mechanicznego auta przez fachowca. Fachowiec bierze pod uwagę m.in. model, rocznik, markę, liczbę kilometrów określanych przez licznik i wygląd tapicerki i lakieru. Na ostateczną ofertę wpływa więc wiele czynników. Co istotne, skup nie zapłaci całej wartości naszego auta na wtórnym rynku motoryzacyjnym. Oznacza to, że za samochody w należytym stanie mechanicznym można tu otrzymać ok. 80% ich wartości. Za pojazdy w słabszym stanie auto skup oferuje ok. 60% ich wartości. Dzięki temu nie trzeba jednak poszukiwać nabywcy na własną rękę, co znacznie rekompensuje trochę niższą cenę. Znalezienie kupca na wysłużony samochód jest nie tylko czasochłonne i bardzo trudne, ale niejednokrotnie również i niemożliwe. W skupach samochodów takie samochody przyjmowane są od ręki, wraz z natychmiastową wypłatą gotówki.

2 thoughts on “Jakie są najważniejsze czynniki wpływające na wartość samochodu przy skupie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 + 8 =